Wenecja w Drugim Życiu

Obiecałem poprzednio, że opowiem więcej o wycieczkach z Grahamem Stanley po replikach różnych miast w Drugim Życiu. Pięć lat temu, w ramach warsztatów na jednej z wielu konferencji na temat dydaktyki języków obcych w światach wirtualnych, Graham zabrał nas do Wenecji i Kopenhagi. Symulacje obu miast były bardzo udane, a pomysły Grahama na zajęcia językowe — świetne! Oto kilka takich pomysłów wziętych z notatki, którą dostaliśmy podczas pierwszej wycieczki do Wenecji:

  • Przygotuj notatkę z instrukcjami jak dojść od balona (patrz zdjęcie — WS) do kawiarni obok Campanile na placu Sant Marco.
  • Rozejrzyjcie się po Wenecji i zdecydujcie w grupie jakie trzy budynki wam się najbardziej podobają. Zróbcie sobie tam zdjęcia i wrzućcie na wasz ulubiony serwis z opisami i wyjaśnieniami.
  • Przygotujcie ilustrowany zdjęciami przewodnik turystyczny po Wenecji. Jeśli znacie to miasto z ‘reala’, wskażcie na różnice między Wenecją w pierwszym i Drugim Życiu.
  • Znajdźcie budynek X (fontannę Y, kawiarnię Z, kanał W) w Wenecji. Kierujcie się mapą, pytajcie przechodniów, użyjcie internetu, co chcecie. Kto pierwszy, ten lepszy!

Jednym z zadań do wykonania w czasie wycieczki było własne opracowanie jakiegoś prostego zadania tego typu. Oto, co wymyślił Wlodek Barbosa:

Students walk around the place collecting freebies, for example: [Ancient Venice FREE – original oil painting by Franca Sforza].  Many are described in Italian: they need to understand, look up words, etc. Some are in English: they need to translate into Italian.  When they meet, they exchange their freebies and discuss the language under teacher control.

Na zdjęciu: Graham Stanley na tle balonu z gorącym powietrzem, jednej z atrakcji turystycznych Wenecji w Drugim Życiu…

TLVW10_095

No comments yet.

Leave a Reply